KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229481
nr 1522 9481
Lenke Rothman
(1929-2008), Sverige
Oljemålning, "Inre". Signerad, daterad 1971. Olja på duk, 46x42 cm, yttermått inklusive ram: 47x43 cm
Lenke Rothman-Arnér, svensk målare född i Ungern 1929, död i Lidingö 2008.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:05:20
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
Lenke Rothman
Läs mer om Lenke Rothman